Na czym polega diagnostyka aparatem Supertronic?
- Szczegóły
Niekonwencjonalne metody diagnostyki i leczenia są coraz popularniejsze. Warto jednak pamiętać, że nie jest to konkurencja dla konwencjonalnych sposobów. Dzięki różnym kątom widzenia można bowiem szerzej spojrzeć zarówno na kwestie związane z diagnostyką, jak i doborem metod leczenia. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie ich jednocześnie. Jeśli chodzi o niekonwencjonalne metody, to na szczególną uwagę zasługuje diagnostyka aparatem Supertronic. Na czym polega i komu jest polecana?
Czym właściwie jest diagnostyka aparatem Supertronic?
Na początek warto wyjaśnić pokrótce, na czym właściwie polega diagnostyka aparatem Supertronic. Metoda może być nieznana osobom, które nie interesują się alternatywnymi sposobami leczenia, podobnie jak działanie napojów terapeutycznych czy koncentratów ziołowych. Otóż o Supertronic warto wiedzieć przede wszystkim, że w czasie takiej diagnostyki wykorzystywana jest metoda elektroakupunktury. Badanie polega na przeprowadzeniu pomiarów punktów akupunkturowych.
Dzięki temu można określić stan energetyczny dróg akupunkturowych oraz narządów wewnętrznych, które są połączone nimi. Warto pamiętać, że taka metoda nie służy do postawienia diagnozy lekarskiej. Zadaniem diagnostyki aparatem Supertronic jest znalezienie predyspozycji do dysfunkcji konkretnego narządu, zanim objawi się ona jako odczuwalna i widoczna w badaniach laboratoryjnych dolegliwość, co pozwala na dobór odpowiedniej terapii - profilaktyki, a następnie przywrócenie organizmowi dobrej kondycji.
Sposób badania, który wykorzystuje Supertronic, nazywa się metodą Volla. Opracował ją w latach 50-tych XX wieku Niemiec, dr Reinhold Voll jako metodę diagnostyczno-terapeutyczną. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył, że to, czego się nauczył na studiach, nie jest efektywne w leczeniu schorzeń. Poszukując przyczyn chorób, szukał też nowych metod diagnostycznych mogących je wykryć. Prace nad swoją metodą zaczął już w czasie wojny. Po wielu latach doświadczeń opracował metodę elektropunktury.
Kiedy warto zdecydować się na diagnostykę aparatem Supertronic?
Możemy wyróżnić wiele przypadków, w których warto zdecydować się na diagnostykę aparatem Supertronic. Są to przede wszystkim sytuacje, w których najzwyczajniej w świecie troszczymy się o własne zdrowie i rozumiemy wartość profilaktyki. Ponadto, jeśli regularnie korzystamy z Supertronica (np. 1x na pół roku) możemy śledzić postępy terapii lub właściwie ją ukierunkować.
Pamiętaj, że aby poprawnie posługiwać się urządzeniem Supertronic, należy pozytywnie przejść szkolenie potwierdzone odpowiednim certyfikatem.