Spirulina jako wsparcie w anemii
- Szczegóły
Coraz częściej poszukujemy naturalnych leków. Wiele zdrowotnych właściwości różnych gatunków roślin jest znane już od wielu lat. Wśród nich można wyróżnić spirulinę, czyli bogatą w składniki odżywcze mikroskopijną algę. W celach leczniczych stosowana była już w czasach Azteków. Natomiast o jej pozytywnych wpływach na walkę z anemią, wie niewiele osób.
Jaki jest skład spiruliny i jej wartości odżywcze?
Spirulina w dużej mierze składa się z białka. Dostarcza ono organizmowi niezbędnych aminokwasów egzogennych, których sam nie jest w stanie wytworzyć. Algi są odpowiednim elementem diety wegetariańskiej lub wegańskiej, ponieważ są źródłem pełnowartościowego białka. Część masy spiruliny zajmuje tłuszcz. Dzięki temu do organizmu trafiają nienasycone kwasy tłuszczowe. W skład algi wchodzi też wiele witamin i składników mineralnych. Są to między innymi: wapń, cynk, magnez, potas, sód, czy żelazo, które jest uznawane za nawet dwukrotnie bardziej przyswajalne, niż to z produktów mięsnych.
Jak spirulina wspiera walkę z anemią?
Spirulina wspiera organizm w zwalczaniu wielu schorzeń, takich jak: alergie, choroby wirusowe, uszkodzenia wątroby, czy anemia. Według badań niebieskozielona alga wspomaga terapię osób, które zmagają się z niedokrwistością. Dlatego warto wzbogacić swoją dietę w spirulinę. Zwiększanie się ilości czerwonych krwinek, wraz z długością spożywania alg, zostało potwierdzone w badaniach. Warto sięgnąć po produkty, które pochodzą z hawajskiej spiruliny jako najwartościowszej dla naszego organizmu np. Hawaii Spirulina lub które łączą spirulinę z innymi ekstraktami, jak Spirulina Barley. Niesie to ze sobą więcej pozytywnych wpływów na organizm. Zdecydowanie warto wzbogacić dietę o ten suplement.